بازگشت كمبود بنزین به ونزوئلا با اختتام محموله صادراتی ایران

بازگشت كمبود بنزین به ونزوئلا با اختتام محموله صادراتی ایران شمال صنعت: صف های طولانی مقابل پمپ بنزین های ونزوئلا كه بعد از صادرات بنزین ایران به این كشور در ماه مه برای مدتی از بین رفته بود، با مصرف این محموله و ادامه بحران تعمیر پالایشگاه ها باردیگر در حال شكل گرفتن است.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، صف های طولانی پمپ بنزین های ونزوئلا بعد از رسیدن محموله ۱.۵ میلیون بشکه بنزین ایران در ماه مه از بین رفته بود و اگر این کشور نتواند سوخت بیشتری وارد کند، بحران کمبود بنزین باردیگر تشدید خواهد شد.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: تولید داخلی بنزین در ونزوئلا با کمک تکنسین های ایرانی که دو ماه سرگرم بازرسی و تعمیرات پالایشگاه های ونزوئلا بودند، بالا رفته است. این تکنسین ها هفته گذشته ونزوئلا را ترک کردند.

اما پیشرفت در احیای تولید بنزین بعد از اینکه فعالیت پالایشگاه کوردون به سبب مسائل مکانیکی و آتش سوزی متوقف گردید، به مانع خورد.

آنا ماریا اوردانتا که نظارت پمپ بنزین ها در منطقه کاراکاس را برعهده دارد، اظهار نمود: حتی پمپ بنزین ها در ایالت فالکون که مجتمع پالایش پاراگوانا در آن قرار دارد، ناچار شدند تعطیل کنند. برخی از پمپ بنزین ها سوخت اندکی دریافت می کنند و سایرین ناچارند چند روز در هفته تعطیل بمانند.

آمریکا همچنان به اعمال تحریم مقابل ونزوئلا ادامه می دهد و احتمال واردات این کشور از خارج را کاهش داده است. هفته گذشته آمریکا درصدد دریافت اجازه حقوقی برای توقیف همه محموله های نفتی چهار کشتی ایرانی عازم ونزوئلا برآمد. ایران و ونزوئلا بر حق خود برای تجارت تاکید کرده و تلاش آمریکا برای تغییر حکومت در ونزوئلا بوسیله اعمال تحریم ها را به چالش کشیده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ونزوئلا هم اکنون تنها ۸۰ هزار بشکه در روز بنزین تولید می کند و پالایشگاه های این کشور بسیار بی ثبات بوده و تولیدشان نوسان روزانه دارد.

منبع:

1399/04/17
13:52:23
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور