پیشبینی آرامكو از میزان مصرف نفت تا آخر سال جاری

پیشبینی آرامكو از میزان مصرف نفت تا آخر سال جاری به گزارش شمال صنعت رئیس و مدیرعامل شركت آرامكوی سعودی پیش بینی نمود كه تقاضا برای نفت با معكوس شدن روند ركود مصرف كه ناشی از شیوع پاندمی كووید ۱۹ بوده، بهبود یافته و تا آخر سال ۲۰۲۰ به ۹۰ میلیون بشكه در روز می رسد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، امین ناصر در کنفرانس سال جاری سراویک که از جانب موسسه آی اچ اس مارکیت به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: ما بدترین دوران بازار نفت را پشت سر گذاشته ایم و از نفت وست تگزاس اینترمدیت که به منفی ۴۰ دلار رسیده بود به قیمت مثبت ۴۰ دلار رسیدیم. در آوریل ما میزان تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ را ۷۵ تا ۸۰ میلیون بشکه در روز پیشبینی کرده بودیم اما هم اکنون انتظار داریم میزان تقاضا به ۹۰ میلیون بشکه در روز برسد. من نسبت به نیمه دوم سال بسیار خوش بین هستیم.

"اس اند پی گلوبال پلاتس" پیشبینی کرده که تقاضا برای نفت سال جاری ۸.۳ میلیون بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده و به ۹۴.۲ میلیون بشکه در روز می رسد.

مدیرعامل آرامکو اظهار داشت: پیشبینی های مختلف درباره تقاضا برای نفت بین ۹۵ تا ۹۷ میلیون بشکه در روز متغیر است و به این بستگی خواهد داشت که آیا موج دوم شیوع کرونا اتفاق خواهد افتاد یا خیر. اما من نگرانی چندانی نسبت به وقوع موج دوم ندارم چونکه تصور می کنم حالا آمادگی بسیار بیشتری داریم.

وی در ادامه اضافه کرد: در بخش پایین دستی تقاضا برای بنزین و دیزل به سطح قبل از شیوع کووید ۱۹ برگشته و وی نسبت به چشم انداز بهبود تقاضا برای سوخت جدید با عنایت به بازگشایی اقتصاد کشورهای بیشتر خوش بین است.

بر اساس گزارش پلاتس، امین ناصر اظهار داشت: آرامکو که بزرگترین شرکت نفتی جهان از نظر میزان تولید است، در فوریه بدنبال کاهش تقاضای چین برای نفت تحت تأثیر شرایط کرونایی قرار گرفت. با این وجود همه میادین نفتی تحت اداره این شرکت به فعالیتشان ادامه دادند.

آرامکوی سعودی نقش کلیدی در مدیریت عرضه در بازار نفت داشته است. این شرکت سال جاری ۱۲ میلیون بشکه در روز نفت در آوریل تولید کرد و عربستان سعودی با صادرات رکورد بی سابقه ای نفت بعد از فروپاشی پیمان اوپک پلاس در مارس، به جنگ قیمت نفت با روسیه پرداخت. این کشور بعد از توافق جدید اوپک پلاس، تولید نفت خویش را در ماه مه به ۸.۵ میلیون بشکه در روز کم کرد.

سعودی ها تلاش می کنند تا مازاد عرضه ذخایر در آمریکا و آسیا را حالا که روند احیای تقاضا به آرامی در جریان است، کاهش دهند اما قیمتهای نفت پایین تر از سطح مورد نظر آنها برای درآمدهای بودجه مانده است.
1399/04/11
14:00:27
5.0 / 5
2639
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور