بورس از یك میلیون و 200 هزار واحد هم گذشت

بورس از یك میلیون و 200 هزار واحد هم گذشت شمال صنعت: شاخص بورس امروز در مدار صعود در حركت بود و بیش از 40 هزار واحد رشد كرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۴۰ هزار و ۹۲۸ واحد صعود در رقم یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۰ هزار و ۴۹۱ واحد رشد و رقم ۴۰۹ هزار و ۲۴۲ واحد را ثبت نمود.
معامله گران این بازار یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۱۴ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال ارزش داشت.
فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، پالایش نفت اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و سالمین نمادهای پربیننده امروز بورس بودند.

ورود فرابورس به کانال ۱۴ هزار واحد
شاخص کل فرابورس نیز ۳۶۶ واحد صعود کرد و در رقم ۱۴ هزار و ۱۷۲ واحد ایستاد. در این بازار ۷۹۰ هزار معامله انجام شد که ۵۶ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال ارزش داشت.
هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان، تولید نیروی برق دماوند و بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
نمادهای پربیننده فرابورس نیز از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین های اداری ایران، بانک دی، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه تشکیل شده است.
منبع:

1399/03/31
15:07:10
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: ارز , بورس , بیمه , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور