ساخت دستگاه بذركار خودكار توسط محققان دانشگاهی

ساخت دستگاه بذركار خودكار توسط محققان دانشگاهی به گزارش شمال صنعت محققان دانشگاه گلستان در سال جهش تولید موفق به طراحی و ساخت دستگاه بذركار خودكار شدند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد یغمایی، رئیس دانشگاه گلستان اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان پرچم دار توسعه با اتکا به دانش جوانان فرهیخته و متعهد توانسته است مسیر پیشرفت را طی نماید. همینطور در سال جهش تولید، قدم های خوبی توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان برداشته شده است.

وی افزود: جهش تولید یک برنامه جامع در جهت توسعه پایدار کشور است و دانشگاه ها از ارکان اصلی توسعه در همه زمینه های علمی، پژوهشی و فرهنگی محسوب می شوند که می توانند از راه برنامه ریزی هدفمند و به کارگیری ظرفیت و پتانسیل های دانشگاه برپایه نیاز امروز و آینده کشور سهم خویش را با تعریف پژوهش ها و مطالعات کاربردی به خوبی ایفا کنند.

دکتر یغمایی خاطرنشان کرد: در اغلب مناطق کشور کشت به صورت سنتی انجام می شود و کشاورزان با مشکلاتی همچون اتلاف بذر و صدمه های جسمی روبرو می شوند که در این راستا ساخت دستگاه بذرکار خودکار به منظور رفع نیاز کشاورزان بعنوان رساله دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مکانیک دانشگاه گلستان تعریف و ساخته شد.

بر مبنای اعلام وزارت علوم، این دستگاه با راهنمایی دکتر حامد حسینی عضو هیئت علمی گروه مکانیک و توسط محسن فاطمی نیا دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گلستان با هدف کوچک سازی تجهیزات و ماشین آلات سنگین به منظور استفاده در اراضی تفکیک شده کشاورزی و افراد با توان جسمی کم و متوسط ضمن حفظ سلامتی ساخته شد که دارای قابلیت هایی همچون ردیف کاری در عرض های بزرگ تر، کشت چندین نوع بذر به صورت همزمان، تعیین فاصله برای کشت بذر و آبیاری همزمان با کشت است.

منبع:

1399/03/30
12:06:29
5.0 / 5
2785
تگهای خبر: توسعه , تولید , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور