معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

۲۰۰ هزار كولر نیاز بازار خوزستان است

۲۰۰ هزار كولر نیاز بازار خوزستان است به گزارش شمال صنعت معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان اظهار داشت: به 200 هزار دستگاه كولر در بازار خوزستان نیاز است چونكه از دو سال پیش تابحال واردات كولر در استان انجام نگرفته است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بهرام جباری شامگاه گذشته در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت در اهواز، بیان کرد: دلیلهای زیادی در افزایش قیمت کالای خانگی تأثیر داشته که مهم ترین آن افزایش نرخ ارز است؛ البته افزایش قیمت مواد اولیه ساخت این کالاها نیز در این مساله بی تأثیر نیست.
وی اظهار داشت: کولر همچون کالاهای ضروری مورد نیاز مردم خوزستان است که این کالا نیز با افزایش قیمت زیادی همراه بوده است.
جباری اضافه کرد: به ۲۰۰ هزار دستگاه کولر در بازار خوزستان نیاز است چونکه از دو سال پیش تابحال واردات کولر در خوزستان انجام نگرفته است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان: افزود: به سبب تحریم، شرکت هایی همچون «سامسونگ» و «ال جی» دیگر در ایران فعالیت نمی کنند و این مساله نیز موجب افزایش قیمت کالاهای خانگی در خوزستان و کشور شده است.
جباری در ادامه بیان کرد: به سبب افزایش نرخ ارز، قیمت بیشتر کالاها در بازار افزایش یافته است و قیمت برنج وارداتی به سبب ترخیص نشدن و عرضه نشدن در بازار و وضعیت نابسامان قیمت ارز به شدت افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: قیمت حبوبات و شکر نیز به سبب نداشتن واردات این کالاها و عرضه نکردن در بازار با افزایش قیمت همراه بوده است.
جباری بیان کرد: قیمت کنجاله سویا و مرغ نیز در بازار خوزستان به سبب ترخیص نشدن از بندر و عرضه نشدن در بازار روند صعودی داشته است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با اعلان اینکه قیمت لاستیک خودرو رو به افزایش است، افزود: بیشتر شرکت های تولیدکننده لاستیک به سبب اینکه مواد اولیه تولید را وارد می کنند با مشکلاتی روبه رو هستند و امکان تولید را ندارند.
وی اظهار داشت: این مساله موجب افزایش قیمت این کالا در بازار شده و اعتراض رانندگان خودرو های سنگین را به دنبال داشته است.
جباری افزود: پارینه سامانه ای برای عرضه لاستیک با قیمت دولتی به خودرو های مختلف به وجود آمده بود که این سامانه حالا بسته شده است و خیلی از رانندگان گرفتار مشکل شده اند.


منبع:

1399/03/29
11:38:37
5.0 / 5
2641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور