برگزاری نشست بررسی راهكارهای ارتقای روابط اقتصادی ایران و قزاقستان

برگزاری نشست بررسی راهكارهای ارتقای روابط اقتصادی ایران و قزاقستان شمال صنعت: نشست بررسی راهكارهای توسعه و ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و قزاقستان به ابتكار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران و با حضور سفیر كشورمان در قزاقستان ظهر روز گذشته (چهارشنبه 21 خرداد) به صورت ویدئو كنفرانس اجرا شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مجید صابر سفیر کشورمان در جمهوری قزاقستان در این جلسه با اشاره به همسایگی قزاقستان و ایران، قزاقستان را جزو ۲۰ کشور هدف صادراتی ایران دانست و اظهار کرد، قزاقستان بزرگترین کشور محصور در خشکی است ولی همسایگی با چین و روسیه و همین طور داشتن ساحل طولانی در دریای خزر موقعیت ممتازی به این کشور داده است.
وی ترانزیت را یکی از مزیت های اقتصادی ایران در ارتباط با قزاقستان معرفی نمود و تاکید کرد: اولویت های اقتصادی ما در روابط با قزاقستان بر چهار محور حمل و نقل و ترانزیت، تجارت و بازرگانی، کشاورزی و معدن استوار است و در همه این زمینه ها ظرفیت های بسیار خوبی برای حضور بازرگانان و شرکت های ایرانی وجود دارد.
سفیر کشورمان اضافه کرد: روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و اخیراً شاهد تماسهای تلفنی روسای جمهور و وزرای خارجه دو کشور بوده ایم.
وی اظهار نمود: تلاش می نماییم تا در آینده نزدیک امکان گفت وگوی تلفنی میان وزیر راه و شهرسازی کشورمان و وزیر صنعت و توسعه زیرساخت های قزاقستان را فراهم نماییم و امیدواریم که در این گفتگوها مشکلات موجود بر سر راه همکاریهای اقتصادی برطرف گردد.
صابر تاکید کرد که سفارت کشورمان در قزاقستان در حال بررسی، لطمه شناسی و به روزرسانی اسناد امضا شده میان دو کشور است تا این اسناد به نحو احسن اجرا شوند.
وی اظهار داشت، اگر نیاز به امضای اسناد جدیدی است آمادگی داریم تا با دریافت پیشنهادهای بخش های مختلف، پیش نویس اسناد جدید را تهیه و تمهیدات لازم برای امضای آنها را فراهم نماییم.
مجید صابر در آخر پیشنهاد نمود تا در آینده نشست های تخصصی با موضوع کشت فراسرزمینی و همین طور مسائل مربوط به صدور خدمات فنی و مهندسی برگزار شود که مورد استقبال شرکت کنندگان در نشست قرار گرفت.
علاوه بر سفیر کشورمان، کرباسی معاون بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران؛ سرایی، مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه های سازمان بنادر و کشتی رانی؛ عابدی، رئیس اتاق مشترک ایران و قزاقستان؛ کاخکی مدیر کل دفتر همکاریهای بینالملل گمرک؛ باقری نژاد، مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر؛ چمن آرا، نماینده انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی؛ خدایی، نماینده انجمن آبزیان؛ سیف، نماینده کانون صنایع غذایی؛ دانیالی، رئیس انجمن لوازم خانگی؛ عزت آبادی پور، رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی؛ لاهیجی، نماینده کشتی رانی؛ رضوانی زاده، رئیس انجمن کشت فراسرزمینی؛ و همین طور نماینده خانه معدن از دیگر شرکت کنندگان و سخنرانان این جلسه بودند.
منبع:

1399/03/22
13:32:26
5.0 / 5
2706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور