ابلاغ مجوز امضای اسناد موافقتنامه در رابطه با وام بانك جهانی برای مقابله با انتشار ویروس كووید ۱۹

ابلاغ مجوز امضای اسناد موافقتنامه در رابطه با وام بانك جهانی برای مقابله با انتشار ویروس كووید ۱۹ به گزارش شمال صنعت اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیئت وزیران درباره امضای اسناد موافقتنامه در رابطه با وام بانك جهانی برای مقابله با انتشار ویروس كووید -۱۹ را ابلاغ نمود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، هیئت وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور مجوز امضاء اسناد موافقتنامه در رابطه با وام بانک جهانی برای مقابله با انتشار ویروس کووید -۱۹ موافقت نمود.
بر این اساس به وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی از جانب دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود تا نسبت به امضای اسناد مربوط به موافقتنامه وام پنجاه میلیون دلاری (معادل چهل و شش میلیون یورو) بانک جهانی برای مقابله با انتشار ویروس کووید -۱۹ و تأمین مالی اقلام و تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز کشور از محل اعتبار مذکور اقدام نمایند.
همینطور سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به نمایندگی از جانب وزارت امور اقتصادی و دارایی بعنوان مرجع ملی بانک جهانی در جمهوری اسلامی ایران موظف است مبلغ و سررسید دقیق اقساط اعتبار را در مواعد مقرر به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس نماید.
افزون بر این، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است مطابق مجوز شورای اقتصاد نسبت به پیشبینی منابع و تخصیص بودجه لازم در سررسید و مواعد مقرر برای تسویه بموقع اقساط وام در بودجه سنواتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.
همینطور سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به انجام هماهنگی های لازم برای تسویه اقساط در مواعد مقرر می باشند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم موظف است ضمن تعامل با سازمان بهداشت جهانی و وزارت امور اقتصادی و دارایی، نماینده ای را برای رسیدگی به امور استفاده از این اعتبار منصوب و متعاقباً نسبت به استفاده از اعتبار مصوب اقدام نماید.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف به ارائه گزارشات پیشرفت سه ماهه استفاده از اعتبار مورد اشاره، شامل گزارشات مالی و صورتحساب های مربوط، تدارکات و توزیع کالاهای تأمین مالی شده و سایر گزارشات درخواستی به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور است.
متن کامل این ابلاغیه را اینجا بخوانید.1399/03/19
23:25:11
5.0 / 5
2598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور