معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

قرعه كشی خودرو راهی برای برخورداری متقاضیان از شانس یكسان

قرعه كشی خودرو راهی برای برخورداری متقاضیان از شانس یكسان به گزارش شمال صنعت مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار داشت: واگذاری خودرو با روش قرعه كشی در جهت برخورداری همه متقاضیان از شانس یكسان و پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان واقعی است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت امیر بیات، یکی از نارضایتی های جدی متقاضیان در سال های اخیر را مشکلات شیوه های فروش دانست و اظهار داشت: چون با هجوم لحظه ای افراد به درگاه های فروش اینترنتی اولاً شاهد اشکالات فنی و از دسترس خارج شدن سایت ها بودیم و ثانیاً موفقیت فرد در خرید خودرو تا حد زیادی به کیفیت ابزارهای مورد استفاده وی و هم کیفیت میزان پوشش شبکه بر مبنای جغرافیا و یا حتی ISP مورد استفاده ارتباط داشت که این مورد خود گو نه ای از نابرابری غیر منطقی و غیر منصفانه بین متقاضیان بوده است.
وی اضافه کرد: در طرح جدید فروش خودرو ها فشار روانی یا فشار سامانه ای ناشی از هجوم متقاضیان و مسابقه های چند ثانیه ای خرید را شاهد نیستیم و حق طبیعی مصرف کننده است که اگر در لحظه ای از زیرساخت اینترنت برخوردار نباشد بتواند بدون نگرانی و دغدغه در ساعات یا روزهای دیگری نسبت به ثبت نام خرید خود اقدام نماید.
بیات خاطرنشان کرد ده روز فرصت پیش ثبت نام و سپس ۷ روز فرصت تکمیل مراحل این امکان منصفانه، منطقی و محترمانه را به متقاضی خرید می دهد تا بدون اضطراب دسترسی خویش را به زیرساخت برخط فراهم نموده و نسبت به ثبت نام خرید خودرو اقدام نماید.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود شرایط در نظر گرفته شده برای متقاضیان بگونه ای است که همه ی افراد در موقعیت یکسان و مشابه با هم به لحاظ نیاز مصرفی به خودرو هستند. ازاین رو وزارت صمت برای رعایت برابری و پیشگیری از افزایش شانس ناشی از تفاوت کیفیت زیرساخت های اینترنتی شیوه قرعه کشی با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و رسانه های کشور را بعنوان شیوه برابر برگزیده است.
بیات با اشاره به اهمیت حیاتی حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد مصرف کنندگان ابراز امیدواری کرد شفافیت کامل و شیوه جدید قرعه کشی در طرح فروش اخیر خودرو در این راستا مفید واقع شود.

1399/03/12
22:05:30
5.0 / 5
2493
تگهای خبر: اینترنت , تجارت , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور