پرداخت ۹۴۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان

پرداخت ۹۴۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان به گزارش شمال صنعت رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با بیان این مطلب كه بنیاد با تصویب و ابلاغ دولت تابحال به سیل زدگان ۷۰۰۰ میلیاردتومان تسهیلات و ۳۰۰۰ میلیاردتومان بلاعوض پرداخت كرده است، زمان اتمام واحدهای مسكونی زلزله زده را در زلزله های سال گذشته، آخر مهر ۹۹ اعلام نمود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، علیرضا تابش در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری راه اندازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان اظهار نمود: بنیاد مسکن بعنوان متولی بارسازی مناطق حادثه دیده در سال ۹۸، تا آخر سال در ۲۳ استانی و ۱۰ منطقه که درگیر سیل شدند، کار خویش را شروع کرد. همینطور از دیگر اقداماتی که بنیاد پارسال تابحال در دستور کار قرار داده است، تکمیل واحدهای مسکونی زلزله زده، از زلزله تیر ۹۸ مسجدسلیمان، زلزله آبان ۹۸ منطقه میانه و سراب، و سیل دیماه ۹۸ در سیستان و بلوچستان بوده که کارهای بازسازی در این مناطق در حال انجام می باشد.
تابش افزود: بازسازی ۱۰۸ هزار واحد احداثی و ۹۱ هزار واحد تعمیری با اعتباری بالغ بر ۷۴۰۰ میلیاردتومان تسهیلات و ۳۰۰۰ میلیاردتومان بلاعوض انجام شده و در حال انجام می باشد.
وی توضیح داد: در مجموع تعمیرات ۸۷۰۰۰ واحد سیل زده ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده است و از ۶۳۰۰۰ واحد احداثی سیل زده ۵۲۰۰۰ واحد سفت کاری شده و ۴۰ هزار واحد به مردم تحویل شده است. همینطور تمامی ۶۳۰۰۰ واحد احداثی به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند و با تمامی آنها برای پرداخت تسهیلات قرارداد بسته شده است.
تسهیل گری راه اندازی ۸۷۰۰۰ واحد مسکونی مددجویان در دولت تدبیر و امید
در این مراسم همینطور وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان دهک های یک تا ۳ تا آخر سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان می شود، اظهار داشت: ۸۸۰۰ واحد مسکونی از ۱۴۰۰۰ واحد مسکونی خانوارهای دو معلول مبحث تفاهم نامه پنج جانبه به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شده است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این واحدها تا آخر سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان می شود، اظهار داشت: از آغاز تاسیس سازمان بهزیستی ۱۲۳ هزار واحد مسکونی توسط سازمان بهزیستی تسهیل گری شد تا در اختیار مددجویان قرار بگیرد که ۸۷ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید انجام شد.
قبادی دانا افزود: در ۱۶ ماه گذشته راه اندازی ۲۱ هزار واحد مسکونی برای مددجویان به تصویب رسید که سازمان بهزیستی با مشارکت وزارتخانه راه و شهرسازی و نهادهای مختلفی همچون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این برنامه ها را به انجام رسانده و یا در دست انجام دارد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: سال قبل تفاهم نامه ای مشترک بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ۲۰ هزار واحد مسکونی خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی به امضا رسید که از این تعداد، ۱۳۰۰۰ واحد در حال ساخت است و ۷۰۰۰ واحد به اتمام رسیده و تحویل مردم شده است.
پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات راه اندازی مسکن روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان
همینطور عزیزالله مهدیان، معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سرتاسر کشور ۵ میلیون و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد بیشتر از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در چارچوب مسکن روستایی، بهسازی شدند، اظهار داشت: بهسازی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی با همت بنیاد مسکن و با تهیه نقشه و انجام خدمات مهندسی انجام شده است.
مهدیان با یادآوری این مطلب که راه اندازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در برنامه کار بنیاد است، اجرای این برنامه را در سال ۹۸ توضیح داد و اضافه کرد: از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و همینطور شهرهای کوچک تابحال ۱۰۲ هزار واحد با بانک ها عقدقرارداد کرده اند و تسهیلات ساخت به آنها داده و ۴۲ هزار واحد از این تعداد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
وی اظهار داشت: سال جاری برای برنامه راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی پیشنهاد کرده ایم که سقف تسهیلات از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یابد که منتظر تصویب و ابلاغ آن از جانب دولت هستیم.
مهدیان هدف از این پیشنهاد را اجرایی کردن کامل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سال عنوان نمود.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بامداد امروز تفاهم نامه همکاری بنیاد مسکن برای راه اندازی ۱۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار، میان علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن با وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی و سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسید.1399/03/11
22:46:57
5.0 / 5
2393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور