ادامه سیر نزولی ایرباس در تحویل هواپیماهای جدید!

ادامه سیر نزولی ایرباس در تحویل هواپیماهای جدید! به گزارش شمال صنعت تحویل هواپیماهای ایرباس در آوریل ۲۰۲۰ برای دومین ماه پی در پی بازهم روندی نزولی را تجربه نمود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر مبنای بیانیه مطبوعاتی انتشار یافته از جانب ایرباس، تعداد هواپیماهای تحویل داده شده از جانب این غول هواپیماسازی اروپایی در ماه گذشته میلادی آوریل ۲۰۲۰ برای دومین ماه پی در پی کاهش یافته و در مجموع به تنها ۱۴ فروند هواپیما رسیده است.
این شرکت در ماه گذشته میلادی ۱۲ فروند هواپیمای سری A۳۲۰ و دو فروند هواپیمای پهن پیکر از سری A۳۳۰ و A۳۵۰ را تحویل ایرلاین های فعال در کشورهای مختلف جهان داده است که این رقم کمتر از نصف ۳۶ فروندی است که در ماه پیش از آن مارس ۲۰۲۰ تحویل شرکت های هواپیمایی داده شده بود.
این بیانیه مطبوعاتی انتشار یافته از جانب ایرباس به نقل از وبسایت simpleflying نشان داده است که میزان تحویل هواپیماهای این شرکت نسبت به مارس ۶۰ درصد کاهش یافته و این در شرایطی است که نرخ تحویل هواپیماهای ایرباس در ماه مارس هم نسبت به ماه پیش از آن یعنی فوریه ۳۵ درصد کاهش یافته بود.
شرکت هواپیماسازی ایرباس کمتر از یک ماه پیش با انتشار یک گزارش از عملکرد مالی خود در سه ماهه نخست سالجاری میلادی اطلاع داد که نشان می داد ایرباس با یک کاهش بی سابقه در سود عملیاتی خود در این بازه زمانی، فصل نخست سال ۲۰۲۰، مواجه بوده است. ایرباس که بدون شک یکی از بزرگترین شرکتهای هواپیماسازی در اروپا و جهان به حساب می آید، در این گزارش اعلام نموده بود که تحت تأثیر شیوع گسترده ویروس کرونا که بیشترین آسیب و صدمه را به صنعت هوایی جهان وارد کرده است، میزان سود عملیاتی آن ۴۹ درصد کاهش یافته است و به ۲۸۱ میلیون یورو معادل ۲۴۴.۶ میلیون پوند رسیده است. همینطور این گزارش نشان می داد که میزان درآمدزایی ایرباس هم تحت تأثیر همه گیری و شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا با ۱۵ درصد کاهش به ۱۰.۶۳۱ میلیارد یورو رسیده که به قول ایرباس، این بزرگترین بحران صنعت هوایی در تاریخ جهان به حساب می آید.
از آنجایی که شیوع گسترده ویروس کرونا تابحال شرکت های هواپیمایی هواپیماسازی و تأمین کننده قطعات مورد نیاز آنها را به شدت تحت تأثیر قرار داده و به عقیده خیلی از کارشناسان این صنعت را فلج کرده، این غول هواپیماسازی اروپایی فعلا از عرضه و انتشار چشم انداز سودآوری خود امسال میلادی صرف نظر کرده است.1399/03/02
11:12:57
5.0 / 5
2565
تگهای خبر: تاریخ , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور