كم كاری ایرلاین ها یا آژانس های مسافرتی؟

برخی شركتها پول بلیت كنسلی را پس نمی دهند!

برخی شركتها پول بلیت كنسلی را پس نمی دهند! به گزارش شمال صنعت درحالی كه از اسفند سال قبل تابحال خیلی از پروازها به دلیل شیوع كرونا كنسل شده، هنوز بعضی از مردم نسبت به عدم استرداد بهای بلیت پروازهایشان اعتراض دارند و برخی از ایرلاین های داخلی هم به آنها اعلام نموده اند كه پولی بابت كنسل شدن بلیت شان پرداخت نمی كنند!


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، از اوایل اسفند سال قبل و به دنبال دستور وزیر راه و شهرسازی قرار بود که مردم بتوانند بدون نگرانی از جریمه، بلیت قطار و هواپیمای خویش را کنسل کنند و از طرفی هم در همان روزها خیلی از پروازهای خارجی به خاطر شیوع کرونا لغو شد؛ بگونه ای که حدود 17 هزار هواپیما در جهان طی ماه های گذشته زمین گیر شده اند.
اما در شرایطی که برپایه دستور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پول بلیت های کنسل شده باید از جانب ایرلاین های داخلی پرداخت گردد هنوز بعضی از شرکت های هواپیمایی این کار را انجام نداده اند.
یکی از مسافران که بلیت پرواز خویش را از شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد کوالالامپور تهیه کرده بود و 10 اسفند ماه آنرا به خاطر شیوع کرونا و بسته شدن مرزها لغو نمود هنوز موفق به دریافت بهای بلیتش نشده است.
او دراین باره به ایسنا اظهار داشت: با وجود پیگیری های مکرر و وعده های بسیار به تازگی مسئولان این شرکت هواپیمایی داخلی به او اعلام نموده اند که پولی بابت استرداد بلیت نمی دهیم و آژانس هواپیمایی مورد نظر هم گفته است که ماهان به جای پول، اعتبار پرواز به آنها داده است.
حالا این مسافر و شاید بسیاری دیگر از مسافران باید از پروازهای اعتباری استفاده کنند یا آن که به صورت قسطی بهای بلیت خویش را دریافت کنند؛ کما این که آژانس مسافرتی مورد نظر بخشی از این پول را تابحال واریز کرده و قرار شده طی هفته های آینده مابقی آنرا به این مسافر بازگرداند.
مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره این مورد به ایسنا اظهار داشت: همه ایرلاین های داخلی باید بهای پروازهای کنسل شده در دو ماه گذشته را برپایه دستور وزیر راه و شهرسازی و مصوبات ستاد کرونا به مردم بازگردانند.
وی اضافه کرد: البته شرکت هواپیمایی ماهان تابحال بیشتر از 40 میلیارد تومان پول بلیت مسافران را مسترد کرده است و بقیه آنرا هم باید به مردم برگرداند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام نمود: در شرایطی که ایرلاین ها به خاطر شیوع کرونا پرواز و درآمدی نداشته اند باید بهای بلیت پروازهای کنسل شده را به مسافران بازگردانند و این مساله فشار خیلی از نظر مالی به آنها وارد کرده و این ایرلاین ها گرفتار کمبود نقدیندگی شده اند.
اسعدی سامانی افزود: در بعضی موارد هم شاهد بودیم که ایرلاین ها بهای بلیت پروازهای کنسل شده را به آژانس های مسافرتی پرداخت کرده اند اما آژانس ها در پرداخت پول مردم با تاخیر عمل کردند.
وی تصریح کرد: برپایه آخرین اطلاعات دریافت شده تنها چند ایرلاین موفق نشدند بهای بلیت کنسل شده مردم را به آنها برگردانند که مسئولان شرکت هواپیمایی مذکور اعلام نمودند که این کار را بزودی انجام می دهند.1399/02/22
17:24:23
5.0 / 5
2810
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور