مسكن ملی به پیشرفت 35 درصد رسید

مسكن ملی به پیشرفت 35 درصد رسید به گزارش شمال صنعت از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده است و بنا به قول معاون وزیر راه و شهرسازی از ۳۰۰ هزار واحد دیگر ۲۳۰ هزار در مراحل مختلف اجرایی هستند كه میانگین پیشرفت آنها ۳۵ درصد است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که از شهریور ماه ۱۳۹۸ شروع شده در مرحله میانگین پیشرفت ۳۵ درصد قرار دارد. گفته می شود اوایل تیر ماه ۱۳۹۹ نخستین پروژه به تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در محدوده هدف بنیاد مسکن افتتاح می شود. وزارت راه و شهرسازی قول داده کل پروژه تا تیر ماه ۱۴۰۰ به پایان برسد.
تفاهم نامه راه اندازی ۴۷۰ هزار واحد با دستگاه های دولتی تاکنون
این طرح در چهار قالب مشارکت، بخش خصوصی، پروژه های ۹۹ ساله و فروش اقساطی پیش می رود. همینطور در چارچوب مشارکت، تفاهم نامه هایی با دستگاه های دولتی به امضا رسیده است. راه اندازی ۱۷۰ هزار واحد برای فرهنگیان، ۱۰۰ هزار برای وزارت دفاع، ۲۰۰ هزار برای کارگران همچون این برنامه ها است که بخشی از آن به شکل همپوشانی با ۴۰۰ هزار واحد و بخش دیگر اضافه بر آن است. گفته می شود مسکن خبرنگاران هم در همین قالب در حال برنامه ریزی است.
حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی درباره وجه طرح اقدام ملی که در چارچوب ثبت نام اجرا می شود، می گوید: این افراد کسانی هستند که حائز شرایط بودند و در چارچوب فراخوان عمومی مبادرت به ثبت نام کردند. برای این افراد با کمک منابع بانکی، پروژه های پیمانکاری ساخت ایجاد خواهیم کرد که به تدریج از راه آورده افراد و منابع بانکی، واحدها تکمیل می شود.
پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی برای هر واحد
تسهیلاتی که به این افراد اختصاص پیدا می کند ۱۰۰ میلیون تومان است و ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هم باید آورده اولیه داشته باشند. از کل پروژه اقدام ملی ۲۰۰ هزار واحد بر عهده شهرهای جدید است که تا کنون ۷۰ هزار واحد درس شکل مختلف شروع شده که پیشروترین آن مشارکت با بخش خصوصی است.
آورده دولت در مسکن ملی زمین و پروانه ساخت است و هزینه ساخت بر عهده شرکت های بخش خصوصی و متقاضیان خواهد بود. تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هم تسهیلات بانکی به هر واحد تعلق میگیرد.
مجموع ثبت نام کنندگان ۱.۶ میلیون نفر
در چارچوب ثبت نام و فراخوان عمومی از متقاضیان تابحال دو مرحله نام نویسی انجام شده که مرحله دوم ثبت نام در روز سه شنبه ۲۷ اسفند ماه به پایان رسید. در مجموع میزان مشارکت مرحله اول و دوم یک میلیون و ۶۰۲ هزار و ۱۴۸ نفر بود. اگر ظرفیت زمین به طرح اقدام ملی اضافه شود احتمال فراخوان های بعدی هم وجود دارد اما تابحال تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ نشده است.
تایید شدگان ثبت نام اینترنتی آخر اردیبهشت مشخص می شوند
کسانی که از راه سامانه نام نویسی شدند، اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده و مراحل پالایش اطلاعات آنها در حال انجام می باشد که نتایج آن تا آخر اردیبهشت ماه اعلام می شود. آن تعداد از متقاضیانی هم که از راه پیامک ثبت نام کرده اند اگر تا آخر ماه جاری شرایط رجوع حضوری مهیا شود، باید نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات خود اقدام نمایند. به نظر می آید خیلی از شهرها از نظر بهداشتی بعنوان شهرهای سفید اعلام شوند که در آن شهرها مشکلی از نظر رجوع و تکمیل مدارک وجود ندارد که بزودی به متقاضیان برای رجوع اعلام خواهد شد.
منبع:

1399/02/16
23:14:17
5.0 / 5
2590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور