از سوی عادل آذر؛

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد

واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای تكذیب شد به گزارش شمال صنعت رئیس دیوان محاسبات با تكذیب واردات غذای سگ و گربه با ارز یارانه ای، اظهار داشت: با این وجود 7.2 میلیارد دلار كالای غیر ضروری با ارز نیمایی وارد شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از خانه ملت، عادل آذر با اشاره به راه هایی برای تغییر در نحوه تخصیص ارز یارانه ای در بودجه سال ۹۹ بمنظور جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون سال های گذشته اظهار داشت: بهترین روش آن است که در مکانیزم های پرداخت ارز، ثبت سفارش ها، بخشنامه ها، بخشنامه ها و … تجدید نظر جدی صورت گیرد.
وی افزود: همین طور نظاماتی مانند بانکهای اطلاعاتی، گمرکی، بانک مرکزی، وزارت صمت و … که به صورت جزیره ای کارهای خودرا انجام می دهند را به صورت یکپارچه درآورده و شفاف نماییم.
عادل آذر با تاکید بر اینکه اطلاعات ثبت سفارش و مکانیزم پرداخت ها موضوع محرمانه ای نیستند، اشاره کرد: هر ایرانی باید بداند که بطور مثال چه میزان کشمش، چای، خوراک دام و … ثبت سفارش شده و چه اندازه به کشور وارد شده است بدین سبب باید پرسید، کدام قسمت این اطلاعات محرمانه است که دولت آنرا اعلام نمی نماید.
واردات غذای سگ و گربه با ارز نیمایی؟
رئیس دیوان محاسبات مجلس اضافه کرد: شفافیت در روند ارائه ارز یارانه ای تا واردات کالا می تواند، مانع بروز خیلی از ابهامات و مشکلات پیش آمده در بحث تخصیص ارز باشد.
وی همین طور ضمن تکذیب برخی خبرها درباره اینکه با ارز یارانه ای غذای سگ و گربه به کشور وارد شده است، اظهار نمود: چنین موضوعی را تأیید نمی کنم؛ تنها با ۷.۲ میلیارد دلار ارز نیمایی کالاهایی که مشابه داخلی داشته و غیرضروری بوده اند به کشور وارد شده و ارز یارانه ای نبوده است.
امسال بر نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای نظارت می کنیم
عادل آذر ضمن تاکید بر روند نظارت هرچه بیشتر دیوان محاسبات بر نحوه تخصیص ارز یارانه ای در سال ۹۹ اظهار داشت: خوشبختانه در نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز یارانه ای در قانون بودجه سال ۹۹ سازوکار خوبی پیش بینی شده است که بخش نظارتی آنرا تقویت کرده است.
رئیس دیوان محاسبات مجلس اشاره کرد: نمی گوییم میزان تخلفات در سال ۹۹ در بحث ارز یارانه ای صفر می شود اما با این فضایی که پس از ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ در جامعه به وجود آمده مسلماً بزرگترین دستاوردمان بهبود ساز و کار ثبت سفارش و تخصیص ارز و واردات کالا خواهد بود.
وی اظهار نمود: اینگونه میزان تخلفات کمتر می شود و ما بسیار به این مساله امیدوار هستیم و سازوکاری که در قانون بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده شرایط خیلی بهتری را ایجاد خواهدنمود.


منبع:

1399/02/05
20:54:23
5.0 / 5
2982
تگهای خبر: ارز , بانك مركزی , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور