وزیر اقتصاد اعلام كرد

۱۰ هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی وصول شد

۱۰ هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی وصول شد به گزارش شمال صنعت وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه حمایت مالیاتی از مشاغل صدمه دیده از كرونا باید با پایش دقیق شرایط آنها به نحو مقتضی ادامه یابد، اظهار داشت: در بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی به حیطه وصول درآمد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند با حضور در جمع مدیران نظام مالیاتی در سازمان مالیاتی اظهار نمود: ابزار مالیات علاوه بر تأمین مالی دولت، اهداف دیگری چون تحقق عدالت درآمدی و رشد و توسعه كشور، عدالت منطقه ای و توسعه مناطق محروم، عدالت بخشی و توسعه بخش كشاورزی و بنگاه های دانش بنیان را دنبال می كند.
وی از تلاشهای ارزشمند به عمل آمده برای تحقق ۱۰۲ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۱۳۹۸ كه نشانگر رشد ۳۳ درصدی وصولی این درآمدها نسبت به سال ماقبل آن بود، قدردانی نمود و این حركت را یك ركورد مناسب قلمداد كرد و اظهار داشت: امید است با توسعه دانش، اراده و جدیت همكاران، امسال هم شاهد ثبت ركوردی دیگر در این حوزه باشیم.

جهت گیری سیاست های مالیاتی در جهت جهش تولید
دژپسند با عنایت به این كه سال جاری سال «جهش تولید» است، اضافه كرد: جهت گیری سیاست های مالیاتی باید در جهت «جهش تولید» باشد یعنی سیاست های مالیاتی به نحوی تنظیم شود كه فعالان اقتصادی و كسب و كارهای مولد به تولید بیشتر راغب شوند و نقدینگی موجود در اقتصاد كشور به سمت تأمین مالی تولید و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مولد هدایت شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سیاست " وصول مالیات با رعایت اصول"، بر لزوم "رعایت حال مودیان مالیاتی در شرایط كرونایی كشور"، تا كید كرد و اظهار داشت: اقدامات خوبی برای حمایت مالیاتی از فعالان اقتصادی و كسب و كارهایی كه از شیوع بیماری كرونا متأثر شده اند، انجام گرفت كه این روند باید با پایش دقیق شرایط آنها، به نحو مقتضی تداوم یابد.

هوشمندسازی نظام مالیاتی اهرمی برای تحقق اقتصاد هوشمند
وی با اشاره به اینكه هوشمندسازی نظام مالیاتی، در نهایت منجر به توانمند شدن سازمان امور مالیاتی و تحقق اهداف كلان اقتصادی در حوزه تأمین مالی دولت می شود، هوشمندسازی نظام مالیاتی را بعنوان یكی از برنامه های مهم وزارت اقتصاد مورد تاكید قرار داد و خواهان آن شد كه سازمان امور مالیاتی با تسریع در هوشمندسازی نظام مالیاتی، اهرمی برای تحقق اقتصاد هوشمند شود.
طبق اعلام وزارت اقتصاد، دژپسند اضافه كرد: تسریع در هوشمندسازی نظام مالیاتی مهم می باشد، چون كه با هوشمند شدن آن، نه تنها فعالیت فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی شفاف می شود، بلكه هزینه های تولید كاهش یافته و سود فعالان اقتصادی افزایش می یابد و این خودش یعنی منبعی جدید برای درآمد مالیاتی بیشتر.
وزیر اقتصاد بر مد نظر قرار دادن ابتكارات مربوط به هوشمندسازی نظام مالیاتی در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی توسط سازمان امور مالیاتی، تصریح كرد و از ابتكار اتصال صندوق های مكانیزه فروش به شبكه بانكی و محاسبه دقیق مالیات مربوط و واریز سریع آن به حساب خزانه دولت بعنوان یك نمونه یاد كرد.
او در آخر با اشاره به ظرفیت مالیاتی كشور و سطح دانش خوب و اراده قوی همكاران سازمان امور مالیاتی، تاكید كرد: انتظار می رود همكاران سازمان امور مالیاتی از راه به كاربستن راهكارهای هوشمند و اثربخش در شناسایی فرارهای مالیاتی، گسترش پایه های مالیاتی، افزایش تمكین داوطلبانه مودیان و تسریع در وصول معوقات مالیاتی و مودیان مغفول مانده، با تمركز بر مؤدیان و بخش های دارای توان پرداخت بالاتر، همانند سال قبل با موفقیت به رسالت خود عمل كنند.
منبع:

1399/01/29
22:32:29
5.0 / 5
2761
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور