دستور رئیس جمهور به وزیر نفت

دستور رئیس جمهور به وزیر نفت شمال صنعت: رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه كاركنان وزارت نفت، به مهندس ˮبیژن زنگنهˮ وزیر نفت دستور داد كه به روند پیشبرد برنامه ها و سیاستهای افزایش تولید فرآورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی نفت، بیش از پیش شتاب دهد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در این گفت و گو اظهارداشت: باتوجه به برنامه های اقتصادی دولت در یكسال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه ها بدون اتكاء بودجه كشور به درآمدهای نفتی كه برای اولین بار در تاریخ كشور تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.
رئیس جمهور با اشاره به نوسات شدید در بازار جهانی نفت و كاهش بهای آن، اظهار داشت: شتاب دادن به برنامه های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فراورده های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می تواند لطمه نوسات شدید بازار جهانی و كاهش بهای نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممكن برساند.
دكتر روحانی سال جاری را سال آماده سازی و بهره برداری از پروژه های بزرگ عمرانی و زیربنایی در كشور خواند و از وزیر نفت خواست به شكلی برنامه ریزی كند كه پروژه های بزرگ نفتی كشور طبق برنامه ریزی و زمانبندی تدوین شده، در موعد مقرر امسال مورد بهره برداری قرار گیرند.
رئیس جمهور اضافه كرد: چنانچه در راه پیشبرد این برنامه ریزی ها نیز مشكل و مانعی وجود دارد سریعا این مشكلات به ستادی كه برای این منظور در دفتر رئیس جمهور تشكیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریعتر این موانع احتمالی با همراهی و همكاری برطرف شود.
وزیر نفت نیز در این گفت و گو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با كشورهای جهان ارائه داد.1399/01/29
20:30:46
5.0 / 5
2843
تگهای خبر: اقتصاد , تاریخ , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور