عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد:

احتمال عدم تحقق پیش بینی تولید خودرو در سال ۹۹

احتمال عدم تحقق پیش بینی تولید خودرو در سال ۹۹ شمال صنعت: عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد در صورتیكه تغییری در شرایط قطعه سازان به وجود نیاید، احیانا هدف گذاری صورت گرفته از طرف وزارت صمت برای تولید خودرو در كشور محقق نخواهد شد.


محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سال قبل باتوجه به برخی محدودیت های اقتصادی شرایط برای قطعه سازان دشوار شد تا جای كه حتی پرداخت حقوق و دستمزد نیز برای آنها دشوار شده است. بدین جهت اگر برای پرداخت طلب های قطعه سازان فكری صورت نگیرد آنها امسال با مشكل مواجه خواهند شد.
وی با بیان این كه برای رسیدن به هدف گذاری های صورت گرفته در حوزه تولید خودرو باید اصلاحاتی اساسی صورت گیرد، بیان كرد: وزارت صمت در سال قبل اعلام نموده بود كه ما باید حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در كشور تولید نماییم. این در حالیست كه عملكرد ما عدد كمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه را نشان میدهد و این وزارتخانه برای سال جاری نیز پیش بینی یك میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو را كرده است.
عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: در كشور ظرفیت لازم برای رسیدن به این هدف وجود دارد اما باید با ایجاد برخی تغییرات از یك سو مقدمات این افزایش تولید در بین خودروسازان و قطعه سازان را فراهم نمود و از طرف دیگر شرایط را برای مردم در بازار برای خرید این محصولات نیز آماده كرد.
نجفی منش با بیان این كه پیش بینی می شود امسال قیمت مواد اولیه صنعت خودرو افزایشی ۳۰ درصدی پیدا كند، توضیح داد: برای آن كه در بازار خودرو تعادل قیمتی به وجود بیاید، باید برخی اصلاحات اساسی اقتصادی را در دستور كار قرار داد تا شرایط برای مدیریت نقدیندگی و انتقال پول به بخش های مولد اقتصاد برقرار شود. در غیر این صورت صنعت خودرو امسال با مشكل و محدودیت مواجه خواهد بود.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، قیمت خودرو در سال قبل در بازار تغییرات زیادی داشت و در ماه های پایانی سال طی چند موج افزایش قیمت پیدا كرد.
منبع:

1399/01/26
18:43:11
5.0 / 5
2875
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور