در گفت وگو با شمال صنعت اعلام شد

كاهش 81 درصدی سفرهای مردم در روز طبیعت

كاهش 81 درصدی سفرهای مردم در روز طبیعت به گزارش شمال صنعت مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره جزئیات تردد انواع وسائل نقلیه از محورهای مواصلاتی كشور در طول ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته تردد بین استانی كل كشور بالغ بر ۳۰۱ هزار خودرو بوده كه نسبت به همین روز پارسال ۸۱ درصد كاهش داشته است.


علی اكبر آشوری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در ۱۳ فروردین ماه سال جاری ۳۰۱ هزار و ۲۲۸ تردد بین استانی برای انواع وسائل نقلیه در طول ۲۴ ساعت به ثبت رسیده است كه نسبت به روز پیش از آن ۳۹ درصد كاهش داشته و نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۱ درصد كاهش را نشان داده است. از این میزان ۷۱ هزار و ۵۷۲ تردد سهم استان تهران بوده كه ۴۰ درصد كاهش نسبت به روز قبل و ۸۰ درصد كاهش نسبت به روز مشابه سال قبل داشته است.
مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: تردد خودرو در استان های دیگر هم همگی روند كاهشی قابل توجهی داشته است؛ بگونه ای كه مجموع ورود و خروج انواع وسائل نقلیه از قم ۲۲ هزار و ۹۴۲ خودرو بوده كه ۳۲ درصد نسبت به روز پیش از آن و ۸۷ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل كمتر شده است. البته این آمار در دو استان شمالی مازندران و گیلان بیشتر به چشم می خورد؛ چون كه تردد در این دو استان به ترتیب ۴۶ و ۴۳ درصد نسبت به روز قبل و ۸۹ و ۹۱ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل كاهش داشته است.
وی اظهار نمود: آمارها نشان داده است مجموع ورود و خروج وسائل نقلیه از استان اصفهان ۲۲ هزار و ۱۷۵ خودرو بوده كه ۲۸ درصد نسبت به روز قبل و ۸۷ درصد نسبت به همین روز پارسال كاهش را تجربه كرده است. همینطور آمار تردد از استان مركزی و خراسان رضوی بعنوان دو استان مسافرپذیر در این ایام نشان داده است كه مجموع تردد وسائل نقلیه مختلف به ترتیب ۴۲ و ۳۹ درصد نسبت به روز قبل و ۸۵ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل كاهش داشته است.
آشوری درباره گزارش تجمیعی تردد از ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۸ تا ۱۳ فروردین ماه سالجاری اینگونه توضیح داد كه در این روزها ۱۴ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۲۰۹ تردد بین استانی در كل كشور صورت گرفته است كه ۶۳ درصد نسبت به یكسال قبل و ۶۶ درصد نسبت به دو سال قبل كاهش یافته است. همینطور مجموع ورود و خروج استان تهران كه بیشترین آمار تردد را در میان استان های دیگر داشته است به بیشتر از چهار میلیون و ۱۰۵ هزار وسیله نقلیه مختلف می رسد كه ۶۰ درصد كاهش را نسبت به یكسال گذشته و همین میزان كاهش را نسبت به دو سال قبل تجربه كرده است.
مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: بعد از پایتخت بیشترین تردد در این ایام به استان مركزی با دو میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۸۵ وسیله نقلیه می رسد كه دقیقا بعد از استان تهران در این آمار دریافت شده، پایین ترین میزان كاهش را نسبت به یك و دو سال قبل با ۶۲ درصد داشته است. همینطور میزان تردد در استان های قم و اصفهان در رتبه های بعدی با حدود یك میلیون و ۳۰۰ هزار و یك میلیون است كه هر دو استان به ترتیب ۷۳ درصد نسبت به یك سال قبل كاهش تردد داشته اند و نسبت به دو سال قبل این آمار به ترتیب به ۷۳ و ۷۴ درصد كاهش می رسد.
وی اظهار داشت: مجموع ورود و خروج انواع وسیله نقلیه در این بازه زمانی ۲۰ روزه به استان های شمالی مازندران و گیلان به ترتیب به بیشتر از ۷۷۱ هزار و ۵۳۹ هزار وسیله نقلیه می رسد كه نسبت به یك سال قبل ۷۴ درصد و ۷۸ درصد و نسبت به دو سال قبل ۸۰ درصد و ۸۲ درصد كاهش تردد را نشان داده است. همینطور در این ایام ۴۸۲ هزار و ۹۹۴ وسیله نقلیه به استان خراسان رضوی وارد و از این استان خارج شده اند كه این آمار ۷۲ درصد نسبت به یك سال قبل و ۷۴ درصد نسبت به دو سال قبل كاهش داشته است.1399/01/15
12:56:57
5.0 / 5
3414
تگهای خبر: خودرو , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور