معاون گمرك اعلام كرد

ترخیص 14محموله از اقلام مقابله با كرونا

ترخیص 14محموله از اقلام مقابله با كرونا به گزارش شمال صنعت معاون گمرك ایران از انجام تشریفات گمركی و ترخیص 14 محموله دیگر در رابطه با كنترل و مقابله با بیماری كرونا آگاهی داد و اظهار داشت: همكاری بی نظیری میان وزارت صمت و گمرك ایران شكل گرفته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از گمرك ایران، مهرداد جمال ارونقی با اعلان اینكه طی روزهای ۳ و ۴ فروردین ماه، ۲۴ بسته مواد دارویی مرتبط به وزن ۶۷۸ كیلوگرم طی دو محموله؛ ۱۴۹ كارتن ماسك تنفسی به وزن ۱۲۵۳ كیلوگرم طی دو محموله؛ ۸ بسته كیت آزمایشگاهی به وزن ۱۸ كیلوگرم موضوع یك محموله؛ ۳۵ نگله ماشین آلات خط تولید ماسك به وزن بیش از ۱۲ تن موضوع دو اظهارنامه؛ ۲۲۱ كارتن ماسك N۹۵ بوزن ۲ تن طی سه محموله؛ ۱ كارتن كیت آزمایشگاهی به وزن ۱۶ كیلوگرم؛ ۹۲ كارتن عینك، ماسك و لباس ایزوله به وزن ۶۰۶ كیلوگرم موضوع یك محموله و ۱۰۴۵۱ كارتن لباس یكبارمصرف پزشكی (گان) به وزن ۵۵ تن موضوع محموله‌ی دوم وارداتی بوده است.
معاون گمرك ایران با قدردانی از زحمات شبانه روزی كاركنان گمرك ایران، اضافه كرد: انجام تشریفات این اقلام به صورت شبانه روزی و درحداقل زمان ممكن توسط گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) در سایه هماهنگی سازمان های ذیربط انجام شده؛ به نحوی كه كلیه‌ی تشریفات گمركی مربوط به این محموله ها به زیر ۲ ساعت كاهش پیدا كرده است.
انجام تشریفات گمركی به صورت شبانه روزی
ارونقی با اشاره به بازدید اخیر وزیر امور اقتصادی و دارائی از گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: وزیر اموراقتصادی و همین طور رئیس كل گمرك ایران، روز دوم فروردین از گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید داشته و ضمن اینكه از نزدیك در جریان چگونگی تشریفات گمركی اقلام مربوطه بصورت شبانه روزی قرار گرفتند، تاكید بر انجام تشریفات گمركی این كالاها به صورت حمل یكسره و درحداقل زمان ممكن داشتند كه در این راستا كلیه‌ی گمركات اجرائی كشور، نسبت به این موضوعات اهتمام لازم را بعمل خواهند آورد؛ به نحوی كه هیچ گونه ایستایی در انجام تشریفات گمركی این كالاها به وقوع نپیوندد.
معاون امور گمركی گمرك ایران با اشاره به تعامل بوجود آمده با سازمان های همجوار اعلام نمود: مطابق تصویب نامه‌ی هیأت وزیران، رفع ممنوعیت واردات، اِعمال محدودیت و ممنوعیت صادرات، تغییر در سود بازرگانی واردات و عوارض صادراتی اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بمنظور تامین نیاز مراكز درمانی و مردم برای مقابله و مهار ویروس كرونا به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار گردیده است.
همكاری بی نظیر وزارت صنعت با گمرك در صدور مصوبات مورد نیاز در كمتر از دو ساعت
وی اشاره كرد: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این راستا، كمال تعامل را با سازمان گمرك داشته به نحوی كه مكاتبات فیمابین دو مرجع فوق یعنی گمرك و وزارت صمت درباب مصوبات مورد نیاز، حتی به چند ساعت نرسیده و مصوبه مربوطه به گمرك ابلاغ گردیده است. علاوه بر آن می توان گفت مجوزهای قانونی ترخیص از طرف وزارت بهداشت نیز ظرف چند ساعت صادر و در اختیار واردكنندگان اقلام مربوطه قرار داده شده است.
ارونقی اضافه كرد: بر این اساس باید از پیگیری های مجدانه مراجع نظارتی در رفع ایستایی های بوجود آمده خصوصاً سازمان اطلاعات سپاه تشكر كرد كه زمینه ای فراهم نمود تا با پیگیری های صورت پذیرفته، اقدامات موثری در امتداد ترخیص به هنگام اقلام وارده و نیز بازگشت اقلام صادراتی به كشور، صورت پذیرفت.
این مقام مسئول اضافه كرد: تشریفات گمركی ۴ محموله‌ی دیگر، الان درحال انجام است كه به محض ترخیص این اقلام، مشخصات مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1399/01/06
21:22:13
5.0 / 5
3421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور