مروری بر قیمت خودروها در بازار

كاهش قیمت محصولات ایران خودرو بیشتر از سایپا

كاهش قیمت محصولات ایران خودرو بیشتر از سایپا شمال صنعت: بررسی قیمت خودرو های پرتیراژ داخلی در بازار نشان میدهد كه قیمت خودرو ها در گروه سایپا نسبت به هفته گذشته با كمی كاهش دارای ثباتی نسبی بوده و در گروه ایران خودرو نیز قیمتها كاهش بیشتری داشته است. این كاهشها عموما ناشی از كاهش معاملات در بازار و نبود خریدار است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مقایسه قیمت خودرو های پرتیراژ داخلی در بازار نشان میدهد كه نسبت به هفته گذشته باوجود نزدیك شدن به روزهای پایانی سال كه همیشه با تب وتاب خرید خودرو همراه بوده و این بازار را پررونق و قیمت ها را صعودی می كرد، حالا تحت تاثیر كاهش معاملات و در حقیقت نبود خریدار، بازار خودرو آرام شده و با نوسان نزولی پیش می رود.
بر این اساس در بازار خودرو نسبت به هفته گذشته در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا كاهش ۵۰۰ هزار تومانی تا دو میلیونی قیمت ها و در محصولات پرتیراژ گروه صنعتی ایران خودرو نیز كاهش یك تا هفت میلیون تومانی به وجود آمده است.
بطور مثال در گروه صنعتی ایران خودرو بیشترین كاهش قیمت به میزان هفت میلیون تومان مربوط به دنا بوده كه از ۱۴۸ میلیون تومان به ۱۴۱ میلیون تومان رسیده است. بعد از آن نیز محصول سمند EF۷ با كاهش پنج میلیون تومانی از ۱۱۵ میلیون تومان به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است. سمند LX نیز از بیش از ۱۰۲ میلیون تومان به ۹۹ میلیون تومان رسیده و بیش از ۳.۵ میلیون تومان كاهش قیمت داشته است.
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۰۳ میلیون تومان در محدوده ۱۰۰ میلیون تومان تعیین قیمت شده است. خودرو های سمند EF۷ دوگانه سوز، سمند سورن، پژو پارس، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و وانت آریسان هریك حدود یك میلیون تومان كاهش قیمت را نسبت به هفته گذشته تجربه كرده اند.
هم اكنون قیمت سمند EF۷ دوگانه سوز ۱۲۶ میلیون تومان، سمند سورن ۱۲۷ میلیون تومان، پژو پارس ۱۱۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۱۶ میلیون تومان و وانت آریسان ۷۲ میلیون تومان است.
در گروه خودروسازی سایپا نیز بیشترین كاهش قیمت مربوط به خودرو سایپا ۱۱۱ بوده كه افت دو میلیون تومانی داشته است كه از ۶۳ میلیون تومان در هفته گذشته حالا ۶۱ میلیون تومان تعیین قیمت شده است.
همین طور دو خودرو تیبا و سایپا ۱۵۱ (وانت)، با یك میلیون تومان كاهش به ترتیب در رده قیمتی ۶۷ میلیون تومان و ۶۳ میلیون تومان قرار گرفته اند.
محصولات سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲ و تیبا ۲ كاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به هفته گذشته داشته اند. ضمن اینكه دو محصول پرتیراژ ساینا و كوییك دنده ای نیز از هفته گذشته تابحال در ثبات قیمتی به ترتیب ۷۵ میلیون تومان و ۸۷ میلیون تومان قرار گرفته اند.
این درحالی است كه میزان معاملات و مراجعه به مركز شماره گذاری نیز با افت شدیدی مواجه بوده است. بگفته كارشناسان این حوزه، باتوجه به كاهش شدید معاملات، بازار خودرو در ركود كامل قرار گرفته و میزان معاملات به كمترین حد خود در چند سال اخیر رسیده است. این در حالیست كه سالهای پیش در این ایام باتوجه به افزایش تقاضای شب عید، قیمت خودرو ها با شیب تند روند صعودی به خود می گرفت؛ بدین سبب احیانا در ایام آینده نیز این ركود همچنان بر بازار خودرو حاكم خواهد بود.
منبع اعلام قیمت ها اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران است.
منبع:

1398/12/21
00:01:42
5.0 / 5
3237
تگهای خبر: خرید , خودرو , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور