چه كسانی مشمول تعویق اقساط وام قرض الحسنه می شوند؟

چه كسانی مشمول تعویق اقساط وام قرض الحسنه می شوند؟ شمال صنعت: پس از مصوبه شورای پول و اعتبار در ارتباط با پشتیبانی از صاحبان كسب وكار و سایر اشخاص نظرات متفاوتی در ارتباط با مشمولیت افراد مطرح است، این در حالیست كه اقساط وام های قرض الحسنه كلیه افراد به تعویق خواهد و برای گروه خاصی نیست، بدین سبب حتی كارمندان و سایر افراد با حقوق ثابت نیز مشمول این مصوبه شده و می توانند از آن استفاده كنند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، پس از شیوع ویروس كرونا كه تبعات خاص خودرا به همراه داشته و كسب وكارهای زیادی را تحت تاثیر قرار داد، نگرانی هایی بابت تامین هزینه های مردم و از طرف دیگر پرداخت بدهی ها خصوصاً به شبكه بانكی به همراه داشت، اما این در حالی بود كه با مصوبه شورای پول و اعتبار در امتداد پشتیبانی از كاربران شبكه بانكی و خصوصاً فعالان اقتصادی در ارتباط با بازپرداخت تسهیلات پرداختی آنها تصمیماتی ستاندن شد.
همچون مهم ترین تصمیم های گرفته شده این است كه برای صاحبان كسب وكارها خصوصاً كسب وكارهای كوچك كه به علت شرایط ناشی از شیوع ویروس كرونا متضرر شده و با مشكلات مالی مواجه گشته اند شامل اشخاص حقیقی و حقوقی كه مصادیق آن در مصوبه دولت تعیین خواهد شد، اقساط آن به مدت سه ماه از اسفند تا اردیبهشت ماه عقب می افتد، همین طور اقساط وام های قرض الحسنه كلیه اشخاص نیز شامل این طرح می شود.
در این مصوبه این كه گفته شده بود اشخاص می توانند وام های قرض الحسنه را پرداخت نكنند با ابهاماتی مواجه بود كه چه گروه هایی می توانند از آن بهره برده و چه وام هایی را در بر بگیرد، طبق نظر برخی مسئولان این مصوبه نیز شامل كسب كارهای لطمه دیده شده و حقوق بگیران را در بر نمی گیرد، موضوعی كه از چند مدیر ارشد بانكی مورد پرسش قرار گرفت و مشخص شد كه برای وام های قرض الحسنه همه افراد شامل می شود و هیچ استثنایی ندارد، یعنی فقط خاص افراد دارای كسب وكارهای كوچك و یا سایر فعالان اقتصادی نیست و به عبارتی وام های قرض الحسنه كلیه افراد سه ماه عقب می افتد، براین اساس حتی افرادی كه دارای دریافت ثابت هستند همچون كارمندان و یا سایر كاركنانی كه حقوق ثابت دریافت می كنند مشمول این مصوبه خواهند شد.
این در حالیست كه این وام های قرض الحسنه می تواند شامل تمامی وام های گروه خود همچون وام ازدواج باشد.
اما در مورد سایر وام ها كه قرض الحسنه نیستند و روال عادی وام در شبكه بانكی را دارند مشمول كسب وكارهای اقتصادی می شود كه به علت شیوع ویروس كرونا گرفتار لطمه شده اند. مثلا كسب وكارهایی مانند هتلداری، رستوران و یا سایر بخش هایی كه تحت تاثیر این جریان قرار داشته و كسب وكار آنها با مشكل روبه رو شده است.
اما مسئولان شبكه بانكی معتقدند افراد با حقوق ثابت اگر بتوانند در هر ماه اقساط خودرا پرداخت كنند كه بهتر است این كار را انجام دهند، چونكه در هر صورت این به تعویق افتادن وام زمان را برای آنها طولانی تر خواهدنمود. در عین حال كه افرادی كه می توانند خود نیز برای پرداخت اقساط ورود می كنند.
این مصوبه از شروع اسفندماه لازم الاجرا بوده و شبكه بانكی باید با دریافت كنندگان وام های قرض الحسنه و سایر وام ها همراهی داشته باشند.
منبع:

1398/12/18
14:02:39
5.0 / 5
3648
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور