اصلا به چابهار سفر نكنید

اصلا به چابهار سفر نكنید به گزارش شمال صنعت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان مشاهده موارد مشكوك به مبتلا شدن به ویروس كرونا در چابهار از مردم خواست تا اطلاع ثانوی به هیچ عنوان به این شهر و منطقه آزاد سفر نكنند.


عبدالرحیم كردی - مدیرعامل منطقه آزاد چابهار- در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت منطقه آزاد چابهار و مجموعه این شهر به علت شیوع ویروس كرونا اظهار داشت: هم اكنون وضعیت بگونه ای است كه از مردم می خواهیم به این شهر و منطقه سفر نكنند، هر چند كه اقدامات پیشگیرانه را انجام داده ایم اما به هر صورت ورود مسافر می تواند شرایط نامناسبی برای خودشان و اهالی منطقه ایجاد كند.
وی افزود: این در شرایطی است كه تمامی محل های عمومی و كمپ ها هم تعطیل شده است. از سویی دیگر از دستگاه ها خواسته ایم مهمانسراهای خویش را تعطیل كنند و در مورد هتل ها هم فقط تنها با رعایت پروتكل و تمامی نظارت های بهداشتی فقط مسافران و مهمانی كه به علت لزوم اداری سفر كرده اند را پذیرا خواهند بود. در غیر این صورت هیچ تور گردشگری از این قبیل را پذیرش نمی كند.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار توضیح داد: هم اكنون تمامی برنامه های نوروزی را كنسل كرده ایم. از جانب دیگر تمام رویدادها، جشنواره ها، كنسرت ها و برنامه هایی كه برای گردشگران در نظر داشته ایم تعطیل شده است. بازارهای منطقه آزاد چابهار هم از چند روز قبل تعطیل شده و تا آخر هفته آینده هم ادامه دارد.
به قول كردی در مجموع فعالیتهای اقتصادی در منطقه به شكلی تعطیل شده است ولی پروژه های عمرانی تحت شرایط و نظارت كامل بهداشتی كه به پیمانكاران آنها ابلاغ گردیده در حال انجام می باشد.
وی در مورد سایر اقدامات هم با اشاره به اینكه دائم مكان ها و فضاهای عمومی ضدعفونی و نظارت می شود اضافه كرد: برای تولید مواد ضدعفونی كننده خود منطقه آزاد چابهار كاملا خودكفا شده است، این در شرایطی است كه واحدهایی كه عطر و ادكلن تولید می كردند حالا خط تولید خویش را تغییر داده و مواد ضدعفونی كننده را در دستور كار خود قرار دارند؛ به صورتی كه روزی تا ۳۰۰۰ بسته مواد ضدعفونی كننده دست و حتی برای مكان های عمومی هم تولید انجام می شود، اما در مورد الكل كمی گرفتار مشكل هستیم كه از وزارت بهداشت خواسته ایم در اینباره مساعدت كند.
منبع:

1398/12/15
19:10:37
5.0 / 5
3352
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور