تغییر در بورس برای سهولت در سجامی شدن

تغییر در بورس برای سهولت در سجامی شدن به گزارش شمال صنعت طرح تدوین دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری از جانب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به معاون نظارت بر بورس ها و ناشران واگذار شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای به محسن خدابخش، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران، خواهان تهیه دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری ظرف مدت دو ماه، بعد از دریافت نظرات صاحب نظران بازار سرمایه شد.

در نامه مورد اشاره، بر لزوم تسهیل و هم مهلت کافی فرآیند احراز هویت سجامی سهامداران بخصوص سهامدارن مقیم خارج از کشور تاکید گردیده است.

بر طبق این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، متن نامه محمدعلی دهقان دهنوی به شرح زیر است:
" در جهت رشد و توسعه بازار سرمایه، نیازمندی به ایجاد شرکتهای سپرده گذاری جدید و شکل گیری رقابت در این عرصه، ضروریست ظرف مدت دو ماه از تاریخ این نامه، دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری را بعد از دریافت نظرات صاحب نظران فعال در بازار سرمایه تهیه و به منظور طرح در هیئت مدیره آماده کنید.

همینطور با عنایت به نگرانی هایی که در مورد زمان بندی احراز هویت سجامی برای بعضی از سهامداران بخصوص اشخاص مقیم خارج از کشور بوجود آمده است، ضمن تاکید بر ضرورت احراز هویت همه فعالان بازار لازم است بر فرآیند اجرایی به نحوی نظارت کنید که اولا روش احراز هویت اینترنتی تا حد امکان تسهیل و ساده‎ سازی شود. ثانیا مهلت کافی برای احراز هویت داده شود. همینطور امکان پذیری احراز هویت توسط کارگزاران به صورت مستقل هم بررسی شود".
1400/06/22
10:47:55
5.0 / 5
195
تگهای خبر: اینترنت , بورس , تاریخ , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور